چرا ثبت ساعت مطالعه در دفتر برنامه‌ریزی؟

خواندن درس‌ها با نوشتن ساعت مطالعه و تعداد تست در دفتر برنامه‌ریزی به مطالعه‌ی دانش‌آموز جهت می‌دهد و باعث مطالعه هدفمند دانش آموز می گردد.اینکار باعث کاهش اتلاف وقت دانش آموز می شود. وقتی دانش‌آموز پرونده‌ی مطالعاتی یک هفته‌ی خود را برای تمام درس‌ها ببیند هم‌زمان به چند نکته‌ی کلیدی پی می‌برد:

  • تعادل بین خواندن درس‌ها

در صورت رعايت نكردن اين فاكتور ممكن است در درسي بسيار قوي شويم ولي از درسي ديگر غافل باشيم و افت شديدي در آن درس داشته باشيم.

  • تعادل میان مطالعه و تست زنی در هر درس

این پارامتر به ما می گوید که مطالعه صرف جزوات بهره ای ندارد و دانش آموز باید از تست زنی غفلت نکند.

  • بررسی روند پیشرفت در میزان مطالعه

همیشه حرکت روبه جلو حتی بصورت گامی کوچک در فرآیند کنکور پر اهمیت می باشد اما ایستا بودن و عقب گرد کردن جبران پذیر نمی باشد.بنابراین همواره می بایست روند پیشرفت خود را رصد نمایید

  • فاصله با حالت ایده آل

با ثبت منظم ساعت درسی و همچنین تعداد تست هر درس همواره می توانید مقایسه ای از وضعیت خود با میزان ساعت مطالعه ایده ال داشته باشید.

  • بررسی سهم اختصاص داده شده به هر درس

ورود اطلاعات در دفتر برنامه ریزی این امکان را به شما می دهد که بعد از یک هفته بتوانید سهمی که به هر درس یا مبحث چه از نظر ساعت و چه از نظر تعداد تست اختصاص داده اید را بررسی کنید.با نتایج این بررسی می توانید برنامه هفته بعد خود را اصلاح کنید.

 

  • موفقیت در آزمون های آزمایشی

اگر در آزمون آزمایشی شرکت می کنید توصیه می کنم که حتما از دفتر برنامه ریزی استفاده کنید زیرا که کسب آمادگی حداکثری در آزمون های آزمایشی فقط در گرو ثبت دقیق میزان مطالعه و تعداد تست هر درس و بررسی آنها می باشد

  • کاهش اتلاف وقت

اتلاف وقت همیشه به این معنا نیست که شما وقت خودتون رو صرف تفریحات و یا فعالیت های غیر درسی بکنید.گاهی اوقات هدفمند مطالعه نکردن خود نوعی اتلاق وقت به شمار می آید.استفاده از دفتر برنامه ریزی دیدگاهی از وضعیت درسی به شما ارایه می کند که مانع از اتلاف وقت شما می گردد.